The borough honours board
The team each player represents is listed first
BATTING:
TOM POTTER: Finchampstead 3s v Chiswick and Whitton
- 150
KASHIF ALI: Woodley v Woodcote - 118*
HASSAN SAFDAR: Shinfield 2s v Falkland Development -
114
MATT ELDRIDGE: Finchampstead 3s v Chiswick and
Whitton - 103*
OLIVER LOVEGROVE: Hurst 2s v Reading 3s - 98
EDWARD FOX-SMITH: Wokingham 3s v Chiswick and
Whitton 2s - 94
MIKE JUDD: Eversley 2s v Beaconsfield 2s - 90
GARY FLEMING: Wokingham 3s v Chiswick and Whitton
2s - 89
GREG SMITH: Finchampstead v Burnham - 86
DAN LINCOLN: Finchampstead v Burnham - 79*
KELVIN BAILLIE: Hurst 2s v Reading 3s - 76*
JOSH LINCOLN: Finchampstead 2s v Cookham Dean - 75 JAMES STOKER: Knowl Hill v Sandhurst 2s - 74
BILLY ROGERS: Finchampstead v Burnham - 68
STUART BARRABLE: Twyford and Ruscombe v Hawley - 65* SEB POWERS: Eversley 3s v Kidmore End 2s - 65
JAKE STAPLES: Wokingham 5s v Cove 5s - 65
SIMON BELL: Finchampstead 2s v Cookham Dean - 62 MUHAMMAD SHAKEEL ARSHAD: Crowthorne and Crown
Wood v Welford Park - 61*
ANDREW HARTLAND: Waltham St Lawrence 2s v
Mortimer West End 2s - 61
JOHN HUMPHREY: Binfield 3s v Peppard Stoke Row 3s - 61 ANTHONY CLAPHAM: Wokingham 2s v Falkland 2s - 60* SARANYA MADINA: Eversley v Harefield 2s - 58
SAQIB HUSSAIN: Berkshire County Sports v Sulhamstead
and Ufton - 58
GARY WOODFORD: Finchampstead 4s v Sonning 2s - 57 GLYN CLEMENTS: Wokingham 4s v Fleet 2s - 57
ADAM TELFORD: Emmbrook and Bearwood v West
Reading 2s - 56
RUSSELL LANE: Finchampstead 2s v Cookham Dean - 55 MOHAMMED ATIF: Sonning 2s v Finchampstead 4s - 55 DAVID HOWORTH: Eversley 3s v Kidmore End 2s - 54 ANDREW NIBLETT: Eversley v Harefield 2s - 52*
ARCHIE CARTER: Wokingham v Cove - 52
RUKSHAM SOSA: Hurst v Beaconsfield - 50
OLLIE WILLIAMS: Emmbrook and Bearwood v West
Reading 2s - 50
BOWLING:
*Not out PAUL DEWICK: Wokingham v Cove - 7-50
MATT HARPER: Finchampstead 3s v Chiswick and Whitton
- 6-50
ROBERT LEAN: Earley v Waltham St Lawrence - 5-11 ROBIN THOMPSON: Twyford and Ruscombe v Hawley 5-19
IAN HARVEY: Hurst 2s v Reading 3s - 5-22
SOHAIL JUTT: Berkshire County Sports v Sulhamstead and
Ufton - 5-24
MOHAMMED ATIF: Sonning 2s v Finchampstead 4s - 5-31 JACK CLARK: Wargrave v Cove 2s - 5-36
RICHARD COLE: Emmbrook and Bearwood v West Reading
2s - 5-43
GARY PHILLIPS: Sonning 3s v Theale and Tilehurst 3s - 5-83 STUART TIDBURY: Eversley v Harefield 2s - 4-21 MARSHALL MILLER: Crowthorne and Crown Wood 3s v
West Reading 4s - 4-24
THOMAS NOWER: Binfield v Chalfont St Giles - 4-25 ANDREW NIBLETT: Eversley v Harefield 2s - 4-26
JOHN McDONALD: Wokingham 2s v Falkland 2s - 4-40
JJ DEWES: Finchampstead v Burnham - 4-58