WEEK 2 FOOTBALL AT A GLANCE
FRIDAY’S GAMES
Carver/Sacred Heart at Blue Hills, 4 O’Bryant at Madison Park, 4
Tech Boston at English/New Mission, 4 Malden at Lynn Classical, 5 Atlantis Charter at Holbrook/Avon, 6 Brockton at Natick, 6 Concord-Carlisle at Lexington, 6 Mashpee at South Hadley, 6 Monomoy at Nauset, 6
Pope John at East Boston, 6
St. John Paul at Martha’s Vineyard, 6 Saugus at Northeast, 6
West Roxbury at Charlestown, 6 Belmont at Framingham, 6:30 Cathedral at Brighton, 6:30 Marblehead at Revere, 6:30 Nipmuc at Dover-Sherborn, 6:30 Shawsheen at Arlington Catholic, 6:30 Abington at Rockland, 7 Acton-Boxboro at Reading, 7 Apponequet at Old Rochester, 7 Archbishop Williams at Middleboro, 7 Attleboro at Dartmouth, 7 Auburn at Dennis-Yarmouth, 7 Bedford at Wilmington, 7 Billerica at Andover, 7
Bishop Feehan at North Attleboro, 7 Bishop Fenwick at Dedham, 7
BC High at Marshfield, 7 Burlington at Woburn, 7 Cambridge at Watertown, 7 Cardinal Spellman at Bishop Stang, 7 Case at Diman, 7
Central Catholic at St. John’s Prep, 7 Chelsea at Nashoba Tech, 7 Coyle-Cassidy at Bristol-Plymouth, 7 Dighton-Rehoboth at Plymouth South, 7 Dracut at Lawrence, 7
Durfee at Taunton, 7
Everett at Mansfield, 7
Foxboro at King Philip, 7
Greater Lawrence at Austin Prep, 7 GNB Voke at Somerset Berkley, 7 Franklin at Milford, 7
Hanover at East Bridgewater, 7 Haverhill at Chelmsford, 7
Hull at Matignon/St. Joseph’s, 7 Latin Academy vs. Boston Latin, 7 (WS) Lincoln-Sudbury at Melrose, 7 Lowell at North Andover, 7
Lowell Catholic at Georgetown, 7 Lynnfield at Wayland, 7 Masconomet at Malden Catholic, 7 Medford at Winthrop, 7 Needham at Hopkinton, 7
New Bedford at Whitman-Hanson, 7 Newburyport at Ipswich, 7 Newton North at Weymouth, 7 Norton at Medfield, 7
Norwood at Medway, 7
Peabody at Danvers, 7 Pembroke at Plymouth North, 7 Pentucket at Amesbury, 7
Quincy at Milton, 7
Salem at Essex Tech, 7
Scituate at Duxbury, 7
Seekonk at Fairhaven, 7
Sharon at Ashland, 7
Silver Lake at Oliver Ames, 7 Somerville at Lynn English, 7 Stoneham at Arlington, 7 Swampscott at Triton, 7 Tewksbury at Methuen, 7 Wakefield at Winchester, 7 Wareham at Bourne, 7
Whittier at Randolph, 7 Westwood at North Quincy, 7 Xaverian at Bridgewater-Raynham, 7 Catholic Mem. vs. Stoughton, 7:30 (Stone.) Weston 2, Burke 0 (forfeit)
SATURDAY’S GAMES
Barnstable at Braintree, 11
West Bridgewater at South Shore, 11 Minuteman at Greater Lowell, 12
St. Mary’s vs. South Boston, 12 (WS) Southeastern at Upper Cape, 12 Gloucester at Beverly, 1
Keefe Tech at Old Colony, 1
Lynn Tech at Mystic Valley, 1 North Reading at Hamilton-Wenham, 1 Tri-County at Cape Cod Tech, 1 Waltham vs. Westford Academy, 1:15 (Nashoba Tech)
Cohasset at Nantucket, 2 Wellesley at Walpole, 3
Canton at Bellingham, 6 Newton South at Brookline, 6 Roxbury Charter at KIPP, 7