DDD SPORTS SCOREBOARD
High School Wrestling Adams County Participants Semi-state Quarterbrackets
120
#4 Ike Ruble-Bellmont (39-1) vs. Bryce Clark-Leo (19-11)
#21 Jared Brooks-Wabash (33-4) vs. Essiah KamerFremont (36-5)
126
Zander Hord-Churubusco (25-5) vs. Blake LuginbillBellmont (21-11) Griffin Shanley-North Miami (29-11) vs. Keegan Schlabach-Lakeland (368)
Xavier Garrett-Bishop Dwenger (12-8) vs. Gavin Cook-Adams Central (285)
#3 Aidan Sprague-East Noble ( 35-0) vs. Devon Adkins-Oak Hill
132
Nathan Houser-Homestead (30-4) vs. Teegan Clouse-West Noble (14-12) Ollie Turner-Eastbrook (34-13) vs. #22 Logan Uhlman-Adams Central (15-5)
#7 Dylan Stroud-Manchester (32-0) vs. Colton Bollenbacher - South Adams (24-12) Briar Munsey-Eastside (20-10) vs. #17 Brock Hagewood-Prairie Heights (33-5)
138
#6 Dobie Litchfield-Bellmont (40-1) vs. Jadon Teague-DeKalb (12-6) Wyatt Price-Maconaquah (24-5) vs. Allan MaggardColumbia City (25-12) 152
Kaleb Lounsbury-Prairie
Heights (25-1) vs. Jordan Ayres-Manchester (14-7) #23 Austin Brickey-Carroll (FW) (31-8) vs. #19 A.J. Dull-South Adams (31-5)
#4 Alex Currie-Adams Central (44-0) vs. Easton Arsini-Homestead (28-10) Cam Freedline-Elkhart (21-11) vs. Greyson GardRochester (32-7)
160
#8 Duke Myers-Bellmont (36-2) vs. Luke SeverePrairie Heights (19-10) Deaglan Pleak-Western (24-5) vs. Aaron KistlerHomestead (20-9)
#10 Logan Farnell-Maconaquah (40-1) vs. KeVon Russell-Leo (24-12) Caden Funk-Adams Central (35-9) vs. Elijah Knepper-DeKalb (19-9) 170
#3 Brodie Porter-Eastern (Greentown) (37-1) vs. #23 Maverick SummersettSouth Adams (26-9) Will Jeffries-Carroll (FW) (25-13) vs. Laish DetwilerGoshen (33-8)
#5 Landon BuchananJimtown (36-2) vs. Mason Daring-Bishop Luers (257)
Austin Christner-Bellmont (24-13) vs. #4 Hayden Shepherd-Western (34-3)
182
Jaquan East-Kokomo (40-4) vs. Nolan ParksWest Noble (30-8) Trevor Currie-Adams Central (40-5) vs. Austin Farris-Bishop Dwenger (32-7)
195
#14 Alex Deming-Rochester (38-1) vs. Mickey
Daring-Bishop Luers (2511)
Isaac Clay-Central Noble (27-5) vs. #23 Henry Kukelhan-Bellmont (335)
Armen Koltookian-Concord (37-6) vs. Keegan Bluhm-Adams Central (15-5) MJ Norman-Western (2711) vs. Isaac EberhardCarroll (FW) (25-11) 220
#4 Blake Heyerly-Adams Central (38-1) vs. Matt Mills-Homestead (23-8) Travis Henke-Northridge (21-8) vs. Silas JonesOak Hill (33-5)
#6 Brady Beck-Rochester (37-1) vs. Hunter AllenPrairie Heights (24-5) #20 Dylan Bennett-Carroll (FW) (18-5) vs. #21 Keagan Martin-Bellmont (30-7)
285
#10 Marshall FishbackRochester (37-1) vs. Dalton Robinson-Bellmont (28-9)
Lane Norris-Central Noble (24-9) vs. Parker Hennessey-Heritage (195)
High School Swim
ming Thursday at Adams Central
Boys Meet Norwell 117 Adams Central 54
200 Medley Relay
1. Norwell 1:48.21
2. Adams Central 1:55.19 Christner-Shoaf-Connelley-Moser
200 Free
1. Kellen Zimmer-N 2:07.56
2. Aaron Christner-AC 2:11.55
200 IM
1. Samuel Peterson-N 2:26.29
3. Logan Clark-AC 2:33.53
50 Free
1. Jake Kaehr-AC 22.25
2. Jakob Peterson-N 23.65
3. Reece Moser-AC 24.68
5. Owen Connelley-AC 26.84
1M Diving
1. Brodie Zimmer-N 181.60
100 Fly
1. Broderick Page-N 57.40
100 Free
1. Jake Kaehr-AC 51.53
2. Kellen Zimmer-N 54.57
5. Reece Moser-AC 1:00.34
6. Jackson Shoaf-AC 1:01.31
500 Free
1. Kale Meredith-N 5:46.70
3. Logan Clark-AC 6:14.18
200 Free Relay
1. Adams Central 1:41.03 Shoaf-Christner-ClarkKaehr
2. Norwell 1:41.27 100 Back
1. Reece Lobsiger-N 1:04.74
2. Owen Connelley-AC 1:07.94
100 Breast
1. Marin Melcher-N 1:14.73
4. Aaron Christner-AC 1:21.46
5. Jackson Shoaf-AC 1:21.97
400 Free Relay
1. Adams Central 3:51.16 Clark-Connelley-MoserKaehr
2. Norwell 3:53.86