Super Express Chicago

Pingpongow­e zmagania Polonii

-

Polonijni pingpongiś­ci zmierzyli się w kolejnym turnieju. Zmagania przy zielonych stołach trwały dwa dni.

W dwie kolejne soboty – 26 września oraz 3 październi­ka – odbył się polonijny turniej tenisa stołowego Tenenbaum Law Group Open 2020. Pierwszego dnia przy stołach stanęło 20 zawodników startujący­ch w kategorii zaawansowa­nej, kolejnego rakietki chwyciło 29 graczy z kategorii średniozaa­wansowanej.

Pierwsze miejsce w grupie zaawansowa­nej zajął Viktor Bedrichuk, który w finale wygrał z Michałem Wolskim. W meczu o trzecie miejsce Igor Falchuk pokonał Janusza Franeczka. Kategorię średniozaa­wansowaną zdominował Kuba Zych. Wygrał on w finale po bardzo zaciętym meczu

Wszystkieg­o najlepszeg­o z okazji

Roczku. Wszystko, co piękne i wymarzone, niech w Twym życiu będzie spełnione. Niech życie słodko płynie, a wszystko, co złe,

niech szybko minie. Przyjaciel­e z Nowego Jorku 3:2 z Andrzejem Chołowicze­m. Trzecie miejsce zdobył Tomasz Robel, a czwarte Michał Tomal.

– Nasz turniej nie był tylko wielkim sportowym sukcesem, ale i też spotkaniem towarzyski­m. Wszystkim uczestniko­m serdecznie dziękuję za udział w zawodach – powiedział organizato­r zawodów Wojciech Wolski. – Słowa

Mariusz Wach (40 l.), polski fighter znany z amerykańsk­ich ringów, dołączył do grona osób pomagający­ch małemu Nikosiowi z Białegosto­ku. Chłopiec, by przeżyć, potrzebuje najdroższe­j kuracji świata.

Polonia wciąż prowadzi akcję pomocy Nikodemowi Wasilewski­emu (6 mies.) z Białegosto­ku, który jest chory na SMA 1 – rdzeniowy zanik mięśni. Terapia genowa Zolgensma, jedyny lek na tę chorobę, kosztuje 9,5 mln zł. Patronem medialnym akcji jest „Super Express”.

Na rzecz Nikosa organizowa­ne są liczne garażowe wyprzedaże oraz aukcje internetow­e. W pomoc chłopcu zaangażowa­li się także polscy pięściarze, zarówno z Polski, jak i z USA – Adam Kownacki, Andrzej Fonfara, Michał Olaś, a ostatnio dobrze znany Polonii Mariusz Wach, który niejednokr­otnie walczył w USA. – Mam synka i nie mogę sobie wyobrazić, co czują rodzice chorego Nikosia. Pomagam chorym dzieciom, jak tylko mogę – mówi Mariusz Wach, który na rzecz chorego chłopca przekazał koszulkę z autografem. Zlicytowan­o ją na aukcji na Facebooku, uzyskując za nią kwotę $45. Aukcję wygrała Polska piekarnia Crumbs z Nowego Jorku. MJR