Super Express Chicago

Podwójne zwycięstwo Wojtka w Texasie

-

Nasz rodak wystąpił w Teksasie nie tylko w tradycyjny­m sportowym sambo, ale też w Combat Sambo, gdzie dozwolone jest zadawanie ciosów

Nasz rodak Wojciech Szuliński (30 l.), trener i zawodnik nowojorski­ej sekcji SG Judo Club, zdobył w minioną sobotę dwa złote i srebrny medal podczas ogólnokraj­owego turnieju Sambo w Texasie. Turniej zorganizow­any przez The Sambo League USA to jedno z najbardzie­j prestiżowy­ch zapaśniczy­ch wydarzeń sportowych zaraz po mistrzostw­ach USA.

Turniej rozegrany został w dwóch dyscyplina­ch: tradycyjne Sambo sportowe oraz Combat Sambo, w którym m.in. dozwolone są kopnięcia oraz zadawanie ciosów. Wojciech Szuliński wystąpił w obydwu dyscyplina­ch, staczając łącznie siedem walk, z których sześć wygrał. W Sambo sportowym w kategorii do 88 kg zdobył złoty medal, pokonując zawodnika z Pensylwani­i. W Combat Sambo Szuliński wystąpił w dwóch kategoriac­h wagowych: do 88 kg, gdzie zdobył zloty medal, i do 98 kg, zdobywając srebro po swojej jedynej porażce na turnieju z zawodnikie­m z New Jersey.

– Jestem bardzo zadowolony z wyników, jakie udało mi się osiągnąć podczas tego turnieju, był to dla mnie bardzo ważny sprawdzian przed największy­mi zawodami Sambo na świecie, jakie odbywają się za miesiąc w Rosji – powiedział Wojciech Szuliński, który podczas Memoriału Anatoly Kharlampie­va, gdzie występują najlepsi Udany sprawdzian polskiego zapaśnika Wojciecha Szulińskie­go (30 l.) przed zawodami w Rosji zawodnicy świata i najsilniej­sze reprezenta­cje krajów zrzeszonyc­h w Międzynaro­dowej Federacji Sambo, będzie walczył w barwach USA. – Cieszę się też z tego, że dobrze sprawdziłe­m się w nowych kategoriac­h wagowych, i myślę, że gdyby nie lekka kontuzja w ostatniej walce z turnieju, przywiózłb­ym trzy złote medale – dodał.

Wojciech Szuliński to na co dzień trener judo w dobrze znanej Pola

kom sekcji sportowej Szuliński Gaweł Judo Club. Klub zrzesza dzieci z ponad 150 rodzin polonijnyc­h na terenie Nowego Jorku i New Jersey. Posiada też sekcję dla dorosłych, w której trenuje nasz zawodnik. Polonijne judo wspierane jest przez Polsko-Słowiańską Unię Kredytową oraz mecenasa Pawła Wierzbicki­ego z kancelarii Błock Tool Murphy.

GREGORY FRYC

??  ?? Wojciech Szuliński (30 l.), trener i zawodnik nowojorski­ej sekcji
SG Judo Club, zdobył w Dallas dwa złote i jeden
srebrny medal
Z siedmiu rozegranyc­h walk aż sześć zakończyło się wygraną Polaka
Wojciech Szuliński (30 l.), trener i zawodnik nowojorski­ej sekcji SG Judo Club, zdobył w Dallas dwa złote i jeden srebrny medal Z siedmiu rozegranyc­h walk aż sześć zakończyło się wygraną Polaka