Super Express Nowy Jork

Dzieciaki pogoniły Śląsk

Wrocławian­ie coraz dalej od ligowego podium i europejski­ch pucharów

-

nym wyrównał, a tuż przed przerwą świetną kontrę przeprowad­zili Erik Exposito z Przemysław­em Płachetą (22 l.). Ten drugi na krótkim odcinku wyprzedził obrońcę Pogoni Benedikta Zecha o dobre 5 miw pojedynku sam na sam pokonał Dante Stipicę.

Trener Runjaić zdecydował się na dosyć pokerową zagrywkę, wprowadzaj­ąc z ławki trzech młodzieżow­ców, co okazało się strzałem w dziesiątkę. Pogoń z czterema młodzianam­i na boisku, bo byli na nim także Maciej Żurawski (20 l.) i Hubert Turski (17 l.) wspieranym­i przez Kamila Drygasa, zaczęła przeważać. W 84. min Sebastian Kowalczyk

(22 l.) wyłożył piłkę Smolińskie­mu, a ten precyzyjny­m strzałem pokonał Putnockieg­o.

– Bardzo się cieszę z gola, który dał nam remis na ciężkim terenie – mówił uradowany nastolatek. – Mam nadzieję, że my, młodzi, będziemy przyszłośc­ią klubu. Zacząłem trenować w Pogoni, będąc dzieckiem, gdy miałem siedem lat. Ucałowałem herb Pogoni po golu, bo wiele dla mnie znaczy i cieszę się, że to w jej barwach zdobyłem pierwszą bramkę w ekstraklas­ie.

??  ?? Śląsk tylko zremisował z Pogonią 2:2 i praktyczni­e stracił szansę na miejsce na podium i grę w europejski­ch pucharach. O wyniku zdecydował debiutanck­i gol Kacpra Smolińskie­go (19 l.), rozgrywają­cego drugi mecz w ekstraklas­ie.
Mecz zaczął się źle dla gospodarzy, bo po faulu Israela Puerty na Adamie Frączczaku kapitan Portowców wykorzysta­ł karnego. Sześć minut później winowajca przy kar
Kacper Smoliński (19 l.) zaliczył wejście smoka w meczu ze Śląskiem. Strzelił pięknego gola na wagę remisu
Śląsk tylko zremisował z Pogonią 2:2 i praktyczni­e stracił szansę na miejsce na podium i grę w europejski­ch pucharach. O wyniku zdecydował debiutanck­i gol Kacpra Smolińskie­go (19 l.), rozgrywają­cego drugi mecz w ekstraklas­ie. Mecz zaczął się źle dla gospodarzy, bo po faulu Israela Puerty na Adamie Frączczaku kapitan Portowców wykorzysta­ł karnego. Sześć minut później winowajca przy kar Kacper Smoliński (19 l.) zaliczył wejście smoka w meczu ze Śląskiem. Strzelił pięknego gola na wagę remisu