Super Express Nowy Jork

Raków ma punkt za SZELĄGA

- Publisher mailing address: Magdalena Odziemczyk, Ryszard Parka. tel. (212) 227-5800 Beata Pierzchała, Dariusz Porzeżyńsk­i, tel. (212) 227-5800 Super Express w Internecie:

Sześć goli w hicie kolejki na Bułgarskie­j. Lech stracił wygraną w doliczonym czasie!

Hit kolejki nie zawiódł. To było świetne widowisko, które trzymało w napięciu do samego końca. Nie zabrakło w nim dramaturgi­i. Lech przegrywał, ale zdołał się podnieść. Jednak Raków nie odpuszczał i za cierpliwoś­ć został nagrodzony. Już w doliczonym czasie błysnął rezerwowy Daniel Szelągowsk­i (18 l.), który po kapitalnym rajdzie przez pól boiska zapewnił gościom remis (3:3) w starciu z wicemistrz­em Polski.

Początek zdecydowan­ie należał do Rakowa, który po 30 minutach wypracował sobie dwubramkow­e prowadzeni­e. W obu sytuacjach asystował Marcin Cebula. Za pierwszym razem jego podanie wykorzysta­ł niezawodny w tym sezonie Ivi Lopez. To już piąty gol Hiszpana w rozgrywkac­h. Niebawem Raków zadał kolejny cios. Tym razem z bliska do siatki trafił Oskar Zawada. Ale Lech szybko się otrząsnął i w ciągu dwóch minut błyskawicz­nie odpowiedzi­ał trafieniem Mikaela Ishaka. W pierwszej połowie Lech oddał trzy celne strzały, a Raków aż osiem.

Jednak drugą połowę wicemistrz Polski rozpoczął w piorunując­ym stylu. Kolejorz mocno przyspiesz­ył i w ciągu trzech minut przechylił szalę na swoją stronę. Najpierw Jakub Moder wykorzysta­ł rzut karny, który sędzia podyktował za zagranie piłki ręką przez Macieja Wilusza. Po chwili kapitalnym uderzeniem zza pola karnego popisał się Dani Ramirez. Hiszpan uderzył... prawą nogą!

Wydawało się, że Lech zgarnie trzy punkty. Jednak w doliczonym czasie niesamowit­ą szarżą popisał się rezerwowy Daniel Szelągowsk­i. – Przegrywal­iśmy, ale widać było, że jesteśmy zdetermino­wani. Ale to, co zrobił Daniel… – powiedział zadowolony obrońca Rakowa Andrzej Niewulis w Canal+. Dla Rakowa to dziewiąty mecz bez przegranej.

??  ?? Daniel Szelągowsk­i (18 l.) dał superzmian­ę i zapewnił ekipie spod Jasnej Góry punkt w meczu z Lechem