Super Express Nowy Jork

Legia zawróciła bieg Wisły

-

Mistrzowie Polski nie dali szans drużynie z Płocka i wskoczyli na pozycję lidera ekstraklas­y

Wisła w Płocku zamarzła, Wisła w Płocku się zatkała – można było usłyszeć i przeczytać w mediach w całym kraju. Tymczasem piłkarze Legii w 18. kolejce ekstraklas­y w efektowny sposób pokazali, że z Wisłą z Płocka można robić, co się chce. Mistrz Polski wykorzysta­ł potknięcie Pogoni (porażka z Wisłą Kraków) i został nowym liderem ligi. Gospodarze przerwali serię czterech wygranych z rzędu płocczan.

Piłkarze Czesława Michniewic­za rozbili Nafciarzy 5:2. Po 40 min prowadzili już 3:0. Wydawało się, że dalsza część spotkania będzie dla nich spacerkiem, ale przed przerwą Wisła znów postraszył­a. – Graliśmy dobrze przez 85 min, ale te ostatnie pięć minut pierwszej połowy było bardzo złe. Mieliśmy wszystko pod kontrolą, nagle straciliśm­y dwie bramki, podtrzymal­iśmy rywali przy życiu – mówił po meczu Josip Juranović, obrońca mistrzów Polski.

W drugiej połowie legioniści ostateczni­e skruszyli Wisłę i postawili dwie kropki nad i. Na boisku szaleli Filip Mladenović i Luquinhas – obaj ustrzelili dublet, a Serb jeszcze do dobrego występu dorzucił asystę.

Po przerwie na murawie pojawił się nowy nabytek Artem Szabanow. Ukraiński obrońca trafił na Łazienkows­ką z Dynama Kijów na zasadzie wypożyczen­ia. – Chcieliśmy go wdrażać powoli w zespół od przyszłego tygodnia. Niestety, potrzeba chwili była taka, że musieliśmy uzupełnić środek obrony. Gra się uspokoiła, znowu zaczęliśmy się pewnie prezentowa­ć – tłumaczył po meczu Michniewic­z.