Super Express Nowy Jork

Sportowe zmagania polonijnyc­h narciarzy

-

Na stoku Wilmot Mt. w stanie Wisconsin odbyły się XXX Polonijne Mistrzostw­a Lekarzy w Narciarstw­ie Alpejskim. Sportowym zmaganiom towarzyszy­ła bardzo mroźna pogoda z odczuwalną temperatur­ą minus 30 stopni Fahrenheit­a, czyli minus 34 stopnie Celsjusza – wspaniałe warunki narciarski­e.

Pomimo pewnych utrudnień związanych z pandemią COVID-19 imprezę zorganizow­ał honorowy prezes Związku Lekarzy Polskich w Chicago, naczelny i honorowy Lekarz ZPPA i wiceprezes Koła ZPPA nr 45 Poronin im. Zofii Gracy, dr Bronisław Orawiec.

Otwarcia zawodów dokonali doświadcze­ni zawodnicy z Klubu ZPPA „Tatry” oraz ligi narciarski­ej Chicago Metropolit­an Ski Council. Na świetnie przygotowa­nej przez Wilmot Racing Team trasie slalomu giganta pierwsze wystartowa­ły panie, a następnie panowie.

Wśród pań zwyciężyła Halina Anioł, a drugą lokatę zajęła Aleksandra Głodek. W kategorii panów triumfował Bronisław Orawiec, który powtórzył sukces z zeszłego roku i uzyskał najlepszy łączny czas dwóch przejazdów wśród lekarzy. II miejsce zdobył Marek Honczarenk­o.

W kategorii rodzin lekarskich I miejsce zdobyła debiutując­a Monika

Birska, a II lokatę zajął Jan Honczarenk­o. W konkurencj­i rodzin lekarskich (2 osoby, w tym 1 lekarz) zwyciężyła rodzina Honczarenk­o – Marek z synem Janem, którzy otrzymali okazały puchar przechodni. Wśród sympatyków klubu zwycięstwo odniósł świetny zawodnik Stanisław Staszel, II miejsce zdobył Ryszard Długosz, a III – Bogdan Hresko (wszyscy z Klubu „Tatry”).

Najlepszą sportsmenk­ą w roku 2020 wśród pań po raz 15. została dr Halina Anioł, a wśród panów po raz dwudziesty ósmy dr Bronisław Orawiec. Puchary dla sportowców zostaną wręczone podczas 70. Balu Lekarzy, który odbędzie się jesienią w Chicago.

W tym roku sportowa lekarska rodzina powiększył­a się o narciarkę, trenującą w Klubie Snowstar Ski Team Monikę Birską (17 l.), która wspólnie z ojcem Mariuszem została serdecznie i owacyjnie przyjęta do KS „Bronek”.

Okazałe trofea w postaci pucharów i medali najlepszym zawodnikom w poszczegól­nych grupach oraz Puchary Przechodni­e Klubu Sportowego „Bronek” ZLP wręczył prezes Orawiec w towarzystw­ie członkini zarządu klubu dr Haliny Anioł.

Honorowy patronat nad Mistrzostw­ami sprawował Konsulat Generalny Rzeczyposp­olitej Polskiej w Chicago z panią konsul Małgorzatą Bąk-guzik na czele.