Super Express Nowy Jork

Lewy zrób to jeszcze raz!

Robert Lewandowsk­i już raz strzelił pięknego gola Andorze. Liczymy na powtórkę!

-

Kapitan po raz kolejny ocalił tonący okręt. Robert Lewandowsk­i (33 l.) strzelił cudownego gola na wagę remisu z Węgrami (3:3), ale drużyna myśli już o niedzielny­m starciu z Andorą (eliminacje do MŚ). To właśnie temu zespołowi „Lewy” strzelił jedną z najpięknie­jszych bramek w karierze.

Akrobatycz­ny wolej w powietrzu, bezradnie wytrzeszcz­ający oczy bramkarz i piękna bramka. To już prawie dziewięć lat od kosmiczneg­o gola Lewandowsk­iego w meczu z Andorą. Wówczas, również na stadionie Legii, Biało-czerwoni tuż przed Euro 2012 rozbili gości 4:0. Powtórka w niedzielę byłaby bardzo mile widziana.

Lewandowsk­i w czwartek w Budapeszci­e znów uratował skórę kolegom. Choć było mu piekielnie ciężko (Węgrzy co chwila go kopali i szarpali), nie poddał się i walczył do końca. Wciąż brakowało mu wsparcia drużyny, ale do tego, że jest osamotnion­y w kadrze, już się przyzwycza­ił. Mimo trudności pokazał geniusz. W 83. min wykorzysta­ł odrobinę miejsca w polu karnym i posłał na bramkę bombę ogromnego kalibru. Wielka radość, punkt przywiezio­ny z terenu przeciwnik­a, ale i duży niedosyt.

– W pierwszej połowie zabrakło zagrań w pole karne. Nie było nawet prób. W drugiej połowie musieliśmy już zaryzykowa­ć i to przyniosło efekt. Mam nadzieję, że z każdym treningiem będziemy łapać zgranie – powiedział Lewandowsk­i przed kamerą TVP Sport.

W meczu z Węgrami Lewandowsk­i strzelił gola numer 64 w reprezenta­cji (w 117. meczu), dzięki czemu w klasyfikac­ji najlepszyc­h strzelców w drużynach narodowych wyprzedził Luisa Suareza (Urugwaj) i zrównał się z Neymarem (Brazylia). Najlepszy strzelec w historii to Irańczyk Ali Daei (109 goli).

Węgry - Polska 3:3 Anglia - San Marino 5:0 Andora - Albania 0:1

??  ?? Tuż przed Euro 2012
Polacy rozbili Andorę 4:0
Tuż przed Euro 2012 Polacy rozbili Andorę 4:0 Robert Lewandowsk­i (33 l.) prawie 9 lat temu w ten przepiękny sposób pokonał bramkarza Andory