Super Express Nowy Jork

Wysłał Popka do szpitala

-

Niemiec Richard Freitag. Ze skokami pożegnał się również Japończyk Daiki Ito.

Podczas minionej gali FAME MMA 13, do której doszło w ubiegłą sobotę, Paweł „Popek” Mikołajuw (43 l.) zmierzył się z Normanem Parkiem (35 l.), jednak z powodu poważnej kontuzji musiał przerwać walkę już po niespełna 40 s, a wszystko skończyło się jego wizytą w szpitalu.

Po jednym z ciosów raper zaczął głośno krzyczeć i odsuwając się od rywala. Sędzia przerwał pojedynek, a w klatce pojawili się medycy, którzy już na pierwszy rzut oka ocenili, że ręka Mikołajuwa została złamana. – Szkoda, że pojedynek zakończył się tak nieszczęśl­iwie. Wiedziałem, jaki ma plan na tę walkę, i czekałem, aż zacznie go wykonywać. Posłał kilka mocnych ciosów, ale żaden nie zrobił mi większej krzywdy. To oczywiste, że dam mu rewanż – mówił po walce Norman Parke w rozmowie z „Super Expressem”. Popek, który jeszcze w oktagonie płakał z bólu, opuścił Arenę Gliwice w asyście medyków. To jego druga tak poważna kontuzja w ostatnim czasie. Poprzedni uraz ręki sprawił, że raper musiał wycofać się z walki na FAME MMA 9.

Popek (43 l.) mocno ucierpiał podczas walki z Normanem Parkiem (35 l.)

Prowadzący w Pluslidze praktyczni­e przez cały sezon siatkarze Zaksy Kędzierzyn wpadli w dołek formy. Do tej pory zaliczyli ledwie trzy porażki w 24 meczach, ale wszystkie przegrane przyszły w ciągu trzech tygodni marca. W Lubinie w kuriozalny­ch okolicznoś­ciach wicemistrz­owie Polski ulegli 2:3 Cuprum. Półfinaliś­ci Ligi Mistrzów mocno się męczyli wobec doskonałej postawy gospodarzy prowadzony­ch przez Marcina Walińskieg­o (21 pkt). Zaksa nie była daleko od zwycięstwa 3:1, ale w końcówce czwartego seta przy grze na przewagi doszło do kilkunasto­minutowej przerwy. Sędziowie długo nie byli w stanie prawidłowo zinterpret­ować przepisów. Najpierw zakończyli tę partię na korzyść Cuprum, a wreszcie pozwolili ją dograć i doszło do tie-breaka. W nim dominowali lubinianie.

Zaksa gra dla… Jastrzębia, które wczoraj miało mecz w Radomiu i mogło wskoczyć na fotel lidera (spotkanie zakończyło się po zamknięciu wydania). O pierwszej lokacie po rundzie zasadnicze­j zapewne zadecyduje starcie kędzierzyn­ian z jastrzębia­nami 3 kwietnia.