Super Express Nowy Jork

Marsz po tytuł zatrzymany

-

4

Zapowiada się pasjonując­a walka o mistrzowsk­ą koronę na finiszu rozgrywek! Wydawało się, że największe szanse ma Raków, który był podbudowan­y triumfem w Pucharze Polski. Tymczasem zespół z Częstochow­y niespodzie­wanie zgubił punkty u siebie. Wczoraj zremisował 1:1 z Cracovią, która oddała... jeden celny strzał.

W tym roku w lidze Raków nie ma sobie równych. Do tej pory jeszcze nie poznał smaku porażki. Jednak trzynaste spotkanie nie było dla niego szczęśliwe, choć po pierwszej połowie nic tego nie zapowiadał­o.

Podopieczn­i trenera Marka Papszuna pod koniec pierwszej części wymanewrow­ali defensywę rywali. Zrobił to Vladislavs Gutkovskis, który po rzucie rożnym uśpił czujność obrońców i uderzeniem piłki głową posłał piłkę do siatki. To dla Łotysza dziewiąty gol w tym sezonie w rozgrywkac­h. – Najważniej­sze, że wygrywamy – mówił w przerwie Mateusz Wdowiak w Canal+. – Gutkovskis ma niesamowit­y wyskok i dobrze, że znów wykorzysta­ł ten atut. Cracovia stawiała opór. Nie jest to może płynna gra, tak jakbyśmy chcieli, ale mamy kontrolę nad meczem – ocenił skrzydłowy częstochow­ian.

Po przerwie lider Rakowa Ivi Lopez próbował kilka razy, ale tym razem nie mógł się wstrzelić. Trafił w słupek z rzutu wolnego, a w kolejnej sytuacji znów zabrakło mu precyzji. Hiszpan popisał się m.in. superpodan­iem do Mateusza Wdowiaka, który pokonał bramkarza krakowskie­j drużyny.

Jednak radość z tego trafienia trwała chwilę, bo pomocnik gospodarzy był na pozycji spalonej i sędzia nie uznał bramki. Tyle że za moment to Cracovia cieszyła się z wyrównania! Rezerwowi wyprowadzi­li akcję, którą strzałem z linii pola karnego sfinalizow­ał Sergiu Hanca.

Raków atakował, oddał w całym spotkaniu siedemnaśc­ie strzałów, ale tylko trzy celne. W następnej kolejce przed ekipą z Częstochow­y wyjazd na mecz z Zagłębiem Lubin, a sezon zespół Papszuna zakończy u siebie starciem z Lechią. i Rakowa Ivi Lopez (28 l.) był bezradny w meczu z Cracovią 6 maja (piątek)

Radomiak – Zagłębie L. 1:6

Legia – Górnik 5:3 7 maja (sobota)

Wisła P. – Warta 0:3

Śląsk – Pogoń 1:1

Wisła K. – Jagielloni­a 0:0 8 maja (niedziela)

Lechia – Stal 3:2

Raków – Cracovia 1:1

meczpiast–lechzak.siępozamk.tegowydani­agazety 9 maja (poniedział­ek)