Super Express Nowy Jork

1GA wciąż na fali

-

Erling Haaland (22 l.) po transferze do Manchester­u City strzela gole jak niezawodna maszyna, ale w meczu z Liverpoole­m (0:1) znów nie trafił do siatki. Norweski snajper w hicie Premier League był bezradny, podobnie jak w lipcowym starciu z The Reds o Tarczę Wspólnoty (1:3). Twardzi gracze Juergena Kloppa bezlitośni­e atakowali potężnego wikinga, starając się odebrać mu ochotę do gry, a pomocnik Thiago Alcantara – jak widać na zdjęciu – zadał mu nawet bolesny cios poniżej

pasa...

Haaland został kopnięty przez Alcantarę

Ale ta dziewczyna rozstawia rywalki po kątach! Iga Świątek (21 l.) mimo przeziębie­nia, długiej podróży z Europy do Kalifornii i zmęczenia wygrała już ósmy turniej w sezonie. W finale w San Diego polska dominatork­a rozbiła 6:3, 3:6, 6:0 Chorwatkę Donnę Vekić. To jej zwycięstwo nr 64 w tym roku (najwięcej od 2013 r., po Serenie Williams).

Iga po finale dostała puchar i czek na ponad 116 tys. dolarów (ok. 575 tys. zł), ale największą frajdę sprawiła jej dodatkowa nagroda – deska surfingowa.

– To dla mnie? Ojejku! I mogę na niej pływać? Nauczę się surfować, ale może lepiej

już po sezonie, bo pewnie teraz zrobiłabym sobie krzywdę – stwierdził­a rezolutnie Polka, rozbawiają­c kalifornij­ską publicznoś­ć. Zaraz potem wskoczyła nawet na deskę, pozując fotoreport­erom. Na trybunach znów nie z trenerami Maciejem Ryszczukie­m Tomaszem Wiktorowsk­im oraz psychologi­em Darią Abramowicz

izabrakło polskich kibiców, a jeden z nich dał się ponieść emocjom. – Iga, wyjdziesz za mnie?! – zawołał w czasie ceremonii dekoracji.

Sam mecz Świątek z Vekić był wyrównany, ale tylko przez dwa sety. W decydujące­j partii Iga w swoim stylu docisnęła pedał gazu i odjechała chorwackie­j rywalce, wygrywając już 21. seta w tym sezonie do zera. – W trzecim secie zderzyłam się z murem. Iga po prostu znów zagrała tenis nie z tego świata. Przez dwa sety grałam naprawdę znakomicie, ale potem ona wskoczyła na poziom dla mnie nie

osiągalny, pokazując, że jest absolutnie najlepszą tenisistką na świecie – doceniła klasę Igi rywalka.

Przed liderką rankingu (jej przewaga urosła wczoraj do... 6280 pkt) teraz kilka dni odpoczynku i spokojne treningi na Florydzie. Potem już ostatnie przygotowa­nia w Dallas do WTA Finals, w których zagra osiem najlepszyc­h tenisistek na świecie (początek 31 październi­ka). – Kilka dni wolnego bardzo mi się przyda. Podleczę się i naładuję energią przed finałami – stwierdził­a Iga.

?? ?? To musiało boleć...
Iga świętowała w restauracj­i
To musiało boleć... Iga Świątek (21 l.) dostała puchar, czek na 116 tys. dolarów i deskę surfingową, na którą wskoczyła już w czasie ceremonii dekoracji Iga świętowała w restauracj­i