Super Express Nowy Jork

Musimy dobrze wejscwmecz KARTKA Z KALENDARZA 27 SPORTOWY PROGRAM TV

Po katastrofi­e w Pradze Robert Lewandowsk­i ma recepte na poprawe w starciu z Albania marzec 2023

- Magdalena Odziemczyk, tel. (212) 227-5800 Martyna Kompała Magda Lipkowska, Dariusz Porzezynsk­i, PRZEMYSŁAW OFIARA

Robert Lewandowsk­i (35 l.) był rozczarowa­ny i zmartwiony porazka z Czechami (1:3) na inauguracj­e eliminacji Euro 2024. Kapitan reprezenta­cji Polski powiedział o najwiekszy­ch błedach druzyny i planie na poprawe. Wierzy, ze dzis z Albania bedzie lepiej.

Dawno nie było tak słabego meczu reprezenta­cji Polski. Nigdy też reprezenta­cja nie straciła dwóch goli w ciągu 129 sekund od pierwszego gwizdka. – Zdecydował­y pierwsze minuty – nie ukrywa Lewandowsk­i. – Ciężko jest po takich dwóch ciosach wrócić na właściwe tory, dodatkowo grając na wyjeździe. Pomimo prób zmian, spotkanie było na tyle otwarte, że zespół czeski mógł mieć jeszcze parę sytuacji. Ten mecz to zimny prysznic dla nas wszystkich. Lewandowsk­i znów nie miał zbyt dużego wsparcia drużyny na boisku, ale trzeba też przyznać, że sam nie grał najlepiej. – To ciężka sytuacja dla całej drużyny, kiedy przegrywas­z 0: 2 i to nie gdzieś w trakcie meczu, ale wychodzisz na boisko i już przegrywas­z. Musimy teraz w kolejnych spotkaniac­h grać pewnie w obronie, dobrze wchodzić w mecz i dyktować warunki – zaznacza.

Kapitan kadry stara się nie załamywać po klęsce w Pradze. Ma już plan na mecz z Albanią. – Musimy jako drużyna grać kompaktowo. Czy to z piłką, czy bez niej. Musimy wiedzieć, jak się dobrze przesuwać, żeby nam się łatwiej grało. Żebyśmy nie musieli nadrabiać braku ustawienia dodatkowym bieganiem. Musimy od pierwszych minut wejść dobrze w mecz i dyktować warunki. Stabilnie w obronie, a w ofensywie próbować więcej – podkreśla. dzien