The Atlanta Journal-Constitution
GHSA BASKETBALL SECOND ROUND
(Games are Wednesday and Thursday and the higher-seeded teams will host):
CLASS AAAAAAA BOYS
Roswell vs. Marietta Norcross vs. Grayson Cherokee vs. McEachern Peachtree Ridge vs. Archer Pebblebrook vs. Etowah Newton vs. Meadowcreek Wheeler vs. Tift County Shiloh vs. Discovery
CLASS AAAAAAA GIRLS
Tift County vs. Westlake Norcross vs. Grayson Roswell vs. McEachern Duluth vs. North Forsyth Pebblebrook vs. Cherokee Rockdale vs. Mill Creek Campbell vs. Colquitt County Archer vs. Collins Hill
CLASS AAAAAA BOYS
Coffee County vs. Brunswick Sequoyah vs. Douglas County Mundy’s Mill vs. Bradwell Institute Chattahoochee vs. Tri-Cities Evans vs. Tucker Gainesville vs. Cambridge Heritage-Conyers vs. Houston County Alexander vs. South Cobb
CLASS AAAAAA GIRLS
Stephenson vs. Glynn Academy Sequoyah vs. Lanier Forest Park vs. Richmond Hill Creekview vs. Hughes Grovetown vs. Lovejoy
New Manchester vs. Northview Bradwell Institute vs. Valdosta Dacula vs. Harrison
CLASS AAAAA BOYS
Dutchtown vs. Wayne County Villa Rica vs. Buford Woodland vs. Jonesboro Carrollton vs. Southwest-DeKalb Fayette County vs. Eagles Landing Cedar Shoals vs. Kell Starr’s Mill vs. Warner Robins Lithonia vs. Rome
CLASS AAAAA GIRLS
Veterans vs. Statesboro Carrollton vs. Buford Jones County vs. Griffin Rome vs. Southwest-DeKalb Starr’s Mill vs. Eagles Landing Arabia Mountain vs. Villa Rica Wayne County vs. Harris County Columbia vs. Cass
CLASS AAAA BOYS
Americus-Sumter vs. Upson-Lee Marist vs. St. Pius X Dougherty vs. Thomson Blessed Trinity vs. Sandy Creek Cross Creek vs. Woodward Academy Stephens County vs. Denmark Howard vs. Carver-Columbus Cartersville vs. West Hall
CLASS AAAA GIRLS
Hardaway vs. Spalding
Marist vs. Madison County Luella vs. Baldwin Northwest Whitfield vs. Sandy Creek Burke County vs. Henry County
St. Pius X vs. Flowery Branch Cross Creek vs. Carver-Columbus Oconee County vs. Heritage-Catoosa
CLASS AAA BOYS
Worth County vs. Tattnall County GAC vs. Morgan County Westside-Macon vs. Windsor Forest Calhoun vs. Cedar Grove Beach vs. Franklin County Westminster vs. Dawson County Johnson-Savannah vs. Crisp County Hart County vs. North Murray
CLASS AAA GIRLS
Peach County vs. Tattnall County North Hall vs. Hart County Central-Macon vs. Beach Dawson County vs. Lovett Johnson-Savannah vs. Morgan County Jefferson vs. GAC
Pierce County vs. Rutland
Pace Academy vs. Sonoraville
CLASS AA BOYS
Thomasville vs. Woodville Rockmart vs. Elbert County Hephzibah vs. Northeast Macon Therrell vs. Bremen Washington County vs. Laney Callaway vs. Chattooga Vidalia vs. Early County Spencer vs. South Atlanta
CLASS AA GIRLS
Early County vs. Woodville Chattooga vs. Rabun County Josey vs. Dodge County Model vs. Lamar County Swainsboro vs. Laney Elbert County vs. Rockmart Bryan County vs. Fitzgerald Banks County vs. Douglass
CLASS A-PUBLIC BOYS
Terrell County vs. Pelham
Drew Charter vs. Calhoun County Clinch County vs. Wilkinson County Chattahoochee County vs. Marion County Montgomery County vs. Hancock Central Dooly County vs. Treutlen
Macon County vs. Wilcox County Greene County vs. Irwin County
CLASS A-PUBLIC GIRLS
Mitchell County vs. Clinch County Pelham vs. Greenville
Dooly County vs. Wheeler County Emanuel County vs. Marion County Central-Talbotton vs. Georgia Military Turner County vs. Telfair County Wilcox County vs. Bowdon Towns County vs. Calhoun County
CLASS A-PRIVATE BOYS
Athens Academy vs. Savannah Country Day Pinecrest Academy vs. St. Francis Hebron Christian vs. Greenforest
Holy Innocents’ vs. Mt. Bethel
Walker vs. Riverside Military
Mt. Pisgah vs. ELCA
Wesleyan vs. Christian Heritage
North Cobb Christian vs. Lakeview Academy
CLASS A-PRIVATE GIRLS
Athens Academy vs. Mt. Paran Greenforest vs. Holy Innocents’ Tallulah Falls vs. Calvary Day Prince Avenue vs. Stratford Academy Paideia vs. ELCA
Christian Heritage vs. St. Francis Savannah Christian vs. Wesleyan Darlington vs. Lakeview Academy