Local schedule
HIGH SCHOOL BASEBALL Monday Centerpoint 18, Mount Ida 8 Glen Rose 8, Fountain Lake 2 Haskell Harmony Grove 4, Bismarck 2
Lakeside 11, Bauxite 7 Magnet Cove 4, Mountain Pine 1 Malvern 4, Watson Chapel 3 Tuesday
Fountain Lake 14, Cutter Morning Star 2
El Dorado 6, Lake Hamilton 2 Hope 8, Hot Springs 6 Lakeside 14, Camden Fairview 5 Malvern 18, Magnet Cove 4 Bismarck 6, Rose Bud 5, 8 innings Wednesday
Arkadelphia 10, Jessieville 6 Sheridan 14, Malvern 11 Thursday
Fountain Lake 10, Magnet Cove 4 Lakeside 17, Magnolia 2 Texarkana 14, Lake Hamilton 9 Friday
Bismarck 8, Gurdon 3
De Queen 11, Hot Springs 1 Fountain Lake 6, Bauxite 5 Glen Rose 6, Centerpoint 1 Magnet Cove 12, Cutter Morning Star 5
Malvern 14, Jessieville 1 Ouachita 10, Mountain Pine 1 SOFTBALL Monday
Arkadelphia 15, Jessieville 1 Glen Rose 11, Fountain Lake 0
Haskell Harmony Grove 18, Bismarck 4
Magnet Cove 15, Magnet Cove 0 Mount Ida 5, Centerpoint 4 Tuesday
Centerpoint 15, Gurdon 10 Lake Hamilton 10, El Dorado 0 Hope 15, Hot Springs 0 Camden Fairview 5, Lakeside 2 Thursday
Magnet Cove 16, Cutter Morning Star 1
Lakeside 17, Magnolia 2
Lake Hamilton at Texarkana Ouachita 3, Bismarck 1 Friday
Magnet Cove 6, Acorn 5 SOCCER Boys Monday Lake Hamilton 7 Pine Bluff 1 Malvern 2, Bauxite 0 Nashville 2, Centerpoint 0 Russellville 3, Lakeside 1 Tuesday
Hot Springs 2, Hope 2 (4-1 SO) Arkadelphia 3, Lake Hamilton 1 Lakeside 6, Texarkana 2 Wednesday
Centerpoint 1, Bauxite 1 Joe T. Robinson 4, Malvern 1 Thursday
Lake Hamilton 2, Texarkana 1 Girls Monday
Bauxite 5, Malvern 1 Centerpoint 1, Nashville 1 Russellville 3, Lakeside 1 Tuesday
Hope 3, Hot Springs 0 Lakeside 1, Texarkana 1 (3-1 SO)
Wednesday Bauxite 1, Centerpoint 0 Joe T. Robinson 2, Malvern 0 Thursday
Texarkana 1, Lake Hamilton 1 (3-2 SO) COLLEGE WOMEN’S BASKETBALL Saturday Little Rock 91, Florida State 49 MEN’S BASKETBALL Friday Butler 79, Arkansas 62 BASEBALL Today
1 p.m., Coastal Carolina at Arkansas State
1 p.m., Kentucky at Arkansas 1 p.m., Lyon College at Columbia College
2 p.m., Valparaiso at Arkansas-Pine
Bluff Friday
Arkansas 9, Kentucky 4 Arkansas-Fort Smith 16, Oklahoma Christian 11 Arkansas-Fort Smith 7, Oklahoma Christian 6
Coastal Carolina 3, Arkansas State 1 Ouachita Baptist 16, East Central 2 Southeastern Oklahoma State at Henderson State
Southern Arkansas 9, Southwestern Oklahoma State 5 Valparaiso 14, Arkansas-Pine Bluff 7 Saturday
Arkansas-Fort Smith at Oklahoma Christian, (DH)
East Central at Ouachita Baptist, (DH)
North Arkansas College at Tyler Junior
College
Southern Arkansas at Southwestern Oklahoma State, (DH) Valparaiso at Arkansas-Pine Bluff Lyon College at Columbia College, (DH)
Southeastern Oklahoma State at Henderson State, (DH) Kentucky at Arkansas Coastal Carolina at Arkansas State SOFTBALL Monday
Arkansas Tech 10, Henderson State 1
Arkansas Tech 6, Henderson State 3 Harding 3, Ouachita Baptist 2 Harding 9, Ouachita Baptist 8 Southern Arkansas 3, Texas A&M-Kingsville 1 Southern Arkansas 1, Texas A&M-Kingsville 0 Friday
Southeastern Oklahoma State 8, Henderson State 5 Henderson State 8, Southeastern Oklahoma State 5 Ouachita Baptist 6, East Central 5 East Central 5, Ouachita Baptist 4 Southern Arkansas 6, Southwestern Oklahoma State 1 Southern Arkansas 8, Southwestern Oklahoma State 0, 5 innings Saturday
Southern Arkansas 8, Southwestern Oklahoma State 1 Southern Arkansas 13, Southwestern Oklahoma State 2, 5 innings Henderson State at Southeastern Oklahoma State, (DH) Ouachita Baptist at East Central, (DH)