CHISHONA CHAKANAKA
1. Mudoro; 2. hodzeko; 3. Rusero; 4. Chimukuyu; 5. Mufushwa.
** * Sekesai Chaora, Uzumba High – 1. Mbezo; 2. Rwenga; 3. Timba; 4. Chimukuyu; 5. Uta. ** *
Trishi Rojasi, Chiwaridzo Primary School, Bindura – 1. Doro; 2. Hodzeko; 3. Rusero; 4. Chimukuyu; 5. mufushwa.
** * Rutendo Murambiwa, Grade 4, Dzivarasekwa Barracks – 1. Waneta;
2. Mbudzi; 3. Mumvura; 4. Sadza; 5. mai. ** *
Frasia Maseka, Chitungwiza – 1. Waneta; 2. Mbudzi; 3. Mumvura; 4. Sadza; 5. Amai.
** * Trymore Shelton Liva, Kotwa Secondary School, Mudzi – 1. Waneta;
2. Mbudzi; 3. Mumvura; 4. sadza; 5. mai.
** * Rutendo Murambiwa, Grade 4, Dzivarasekwa Barracks – 1. Doro; 2. Hodzeko; 3. Rusero; 4. chimukuyu;
5. Mufushwa.
** *
Piniel Masuka, Grade 7, Glen View 7 Primary – 1. Gura; 2. Hozeko; 3. Rusero;
4. Chimukuyu; 5. Mufushwa
** * Wilbert Katanda, Banket – 1. Doro;
2. Hodzeko; 3. Rusero; 4. Chimukuyu;
5. Mufushwa. ** * Marvellous Mupariwa, Grade 6 Yellow, Makomo Primary, Epworth – 1. Waneta; 2. Mbudzi; 3. Mumvura; 4. Sadza; 5. Amai
** *
Talent Gumpo, Mahombekombe, Kariba – 1. Doro; 2. Hodzeko; 3. Rusero;
4. Chimukuyu; 5. Mufushwa.
** * Blessing Nkosilathi Mafundu, Nyanhewe Primary School, Kariba –
1. Doro; 2. Hodzeko; 3. Rusero; 4. chimukuyu; 5. Mufushwa.
** * Gugulethu Panashe Gumpo, Grade 6, Nyanhewe Primary School, Kariba – 1. Doro; 2. Hodzeko; 3. rusero;
4. Chimukuyu 5. Mufushwa.
** *
Gilbert Nzirawa – 1. Doro; 2. Hari; 3. Rusero; 4. Chimukuyu; 5. Mufushwa.
*** Mutsawashe Zimunhu – 1. Doro; 2. Hodzeko; 3. Rusero; 4. Chimukuyu;
5. Mufushwa.
** * Solemn Zimunhu, Goromonzi Primary – 1. Doro; 2. Hodzeko; 3. Rusero;
4. Chimukuyu; 5. Mufushwa.
** *
Charle Milanzi, Banket – 1. Doro; 2. Hodzeko; 3. Rusero; 4. Chimukuyu;
5. Mufushwa.
** *
C. Kanokunda, Rugare, Harare – 1. Doro; 2. Hari; 3. Rusero; 4. Chimukuyu;
5. Mufushwa.
** * Mutsawashe Zimunhu, Goromonzi – 1. Aneta; 2. Muswe; 3. Mumvura; 4. Sadza; 5. Amai.
** * Solemn Zimunhu, Goromonzi –
1. Aneta; 2. Muswe; 3. Mumvura; 4. Sadza; 5. Amai.
** *
Charlie Milanzi, Banket – 1. Waneta;
2. Mbudzi; 3. Mumvura; 4. Sadza; 5. Amai.
** * C. Chinokunda, Rugare, Harare –
1. Vaneta; 2. mbudzi3. Mumvura; 4. Sadza; 5. Mai.
** *
M. Muzenda, Mutare – 1. Waneta;
2. Mbudzi; 3. Mumvura; 4. Sadza; 5. Mai.
** *
0784 202 394 – 1. Nacho; 2. enyora;
3. Mukati; 4. Havarodzwi.
** * Priviledge T. Sibanda, Sandara Primary School, Grade 5, Gweru – 1. Doro; 2. Hodzeko; 3. rusero; 4. Chimukuyu; 5. Mufushwa.
** * Marvellous Mupariwa, Grade 6 Yellow, Makomo Primary School, Epworth – 1. Doro; 2. hodzeko; 3. Rusero; 4. Chimukuyu; 5. Mufushwa.
*** Godwin Shumba – 1. Waneta; 2. Mbudzi; 3. Mumvura; 4. Sadza; 5. Mai.
** * Akudzwe Masuka, 3D, Shingai Primary School – 1. Vaneta; 2. Mbudzi; 3. Mumvura; 4. Sadza; 5. Amai.
** * Kimberly Matibiri, Grade 5, Milestone Academy, Waterfalls – 1. Imvi;
2. Hakata; 3. tsoko; 4. Gwenga; 5. Njiva.
** *
M. Muzenda, Mutare – 1. Doro; 2. Muhodzeko; 3. Rusero; 4. Chimukuyu;
5. Mufushwa.
** * Tichaona Mkonowezhou, Chmfombo Primary School – 1. Waneta; 2. Mbudzi; 3. mvura; 4. Sadza;
5. Mai.
** * Nicolas Chawana ‘Sekuru Mverechena’ Nyamande, Domboshava – 1. Doro; 2. hodzeko; 3. Rusero; 4. Chimukuyu; 5. Mufushwa.
** *
0777 783 693 – 1. Waneta; 2. Mbudzi;
3. Mumvura; 4. Sadza; 5. Mai.
** * Akudzwe Masuka, 3D, Shingai Primary School – 1. Doro; 2. Hodzeko; 3. Rusero; 4. chimukuyu; 5. Mufushwa.
** * Theodora Nguruve, Waterfalls Primary, Harare – 1. Doro; 2. Hodzeko; 3. Rusero; 4. Chimukuyu; 5. mufushwa.
** * Nyaradzai Jaji – 1. Doro; 2. Hodzeko; 3. Rusero; 4. Chimukuyu; 5. Mufushwa.
** *
0774 147 780 – 1. Waneta; 2. Mbudzi;
3. Mvura; 4. Sadza; 5. Mai.
** * Kimberely Masakara, Grade 4, Mufakose Primary – 1. Waneta; 2. Mbudzi; 3. Mvura; 4. Sadza; 5. Mai.
** *
0777 783 693 – 1. Doro; 2. Hodzeko;
3. Rusero; 4. Chimukuyu; 5. Mufushwa.
** * Rumbidzai, Chifamba Primary –
1. Aneta; 2. Munhu; 3. Mumvura; 4. Amai.
** * Kimberly Masakara, Grade 4, Mufakose Primary – 1. Waneta; 2. Mbudzi;
3. Mvura; 4. sadza; 5. Mai.
** * Samantha Njinga (10), Chaminuka Primary – 1. Aneta; 2. Mbudzi; 3. Mumvura; 4. Sadza; 5. Amai.
** * Rumbidzai paChifamba Primary –
1. Doro; 2. Hodzeko; 3. Rusero; 4. Chimukuyu; 5. Mufushwa.
** * Tatenda Chikukwa, St Clares Primary, Grade 2, Murehwa – 1. Doro; 2. Hodzeko; 3. Rusero; 4. Chimukuyu; 5. Mufushwa.
** * Caroline Majoni, Grade 3 Mawere Primary School, Gutu – 1. Doro; 2. Hodzeko; 3. Rusero; 4. Chimukuyu;
5. Mufushwa.
** * Samantha Njinga Chaminuka – 1. Doro; 2. Hodzeko; 3. Rusero; 4. Chimukuyu; 5. Mufushwa.
** *
0772 112 927 – 1. Waneta; 2. Mbudzi;
3. Mumvura; 4. Sadza; 5. Amai.
** *
Rudo Chimtengo Nyamauri, Dangamvura, Mutare – 1 doro; 2. Hodzeko; 3. Rusero; 4. Chimukuyu; 5. Mufushwa.
** *
Luke Ngonidzashe Nyamburi, Mutoko – 1. Mudoro; 2. Muhodzeko; 3. Rusero; 4. Chimukuyu; 5. Mufushwa.
***
James Wirima, Grade 7, Rusvingo Primary, Highfield, Harare – 1. Doro;
2. Hodzeko; 3. Rusero; 4. Chimukuyu;
5. Mufushwa.
** * Tanaka Magosvongwe, Samaringa High, Honde Valley – 1. Doro;
2. Hodzeko; 3. Rusero; 4. Chimukuyu;
5. Mufushwa.
** * Justine Mubaiwa, Grade 5, Gaza School, Chipinge – 1. Waneta; 2. Mbudzi; 3. Mvura; 4. Sadza; 5. amai.
** *
Bridget Gomendo, Singizi School, Grade 6, Chipinge – 1 waneta; 2. Mbudzi; 3. Mumvura; 4. Sadza; 5. Amai.
** *
Rudo Chimtengo Nyamauri, Dangamvura, Mutare – 1. Doro; 2. Hodzeko; 3. Rusero; 4. Chimukuyu; 5. Mufushwa.
** * Kudada Gaison – 1. Aneta; 2. Mbudzi; 3. Mumvura; 4. Sadza; 5. Amai.
** * Bismarck Maburutse, Grade 6, Crest Breeders – 1. Doro; 2. Hodzeko;
3. Rusero; 4. Chimukuyu; 5. Mufushwa.
** * Nokuthula Gwenya, Form 2, Matinunura, Gweru – 1. Doro; 2. Hodzeko;
3. Rusero; 4. Chimukuyu; 5. Mufushwa. ** *
Tadiwanashe Kanduna, Budiriro –
1. Doro; 2. Hodzeko; 3. Rusero; 4. Chimukuyu; 5. Mufushwa.
** * Blessing Musariri, Lorn Primary, Odzi – 1. Gura; 2. Hodzeko; 3. Rusero;
3. Chimukuyu; 5. Mufushwa.
** * Takudzwa Munemo, Grade 7, Tasimukira Primary, Seke, Chitungwiza – 1. Aneta; 2. Mbudzi; 3. Mumvura; 4. Sadza; 5. Mai.
** * Tatenda Zimbowa, Kwekwe – 1. Aneta; 2. Mbuzi; 3. Mumvura; 4. Sadza;
5. Mai. ** * Samantha, Njinga Primary School – 1. Aneta; 2. Nyanga; 3. Mumvura; 4. Sadza; 5. Amai.
** * Tadiwanashe Kanduna, Budiriro –
1. Waneta; 2. mbudzi; 3. Mumvura; 4. Sadza; 5. Amai.
** *
Luke Ngonidzashe Nyamburi, Mutoko – 1. Aneta; 2. Mbudzi; 3. Mumvura; 4. Sadza; 5. Mai.
** *
ZVEKUITA SVONDO RINO:
1. Fodya yebute inochengeterwa mu. . . (nhehwe, nhanga, nhekwe)
2. Svinga rehuni rinosungwa ne . . . (waya, hata, rwodzi)
3. Kadende kadiki kanoiswa mafuta kanonzi . . . (goko, chinu, chinhu)
4. Katemo kanobatwa panenge pachitambwa mbira kana mimwe mitambo yechinyakare kanonzi . . . (tema, sanhu, gano)
5. Imba inorara vasikana inonzi . . . (hanga, nhanga, tsapi)
** * Mhinduro svondo rinouya. . Tumirai mhinduro panhare dzinoti: 0714 200 007
** *
VAKAHWINHA:
Piniel Masuka wepaGlen View 7 Primary, Tatenda Chikukwa anodzidza paSt Clares Primary, kwaMurehwa naNokuthula Gwenya, wepaMatinunura kuGweru. Svikai kumahofisi eKwayedza ari paHerald House, muHarare uri musi weChishanu muzotora mibairo yenyu.