Gazeta Shqiptare : 2019-02-16

Sigurimi Vullnetar : 19 : 19

Sigurimi Vullnetar

SPECIALE - 19 E shtunë 16 Shkurt 2019 Noor: “Joji gëzuar Shën Valentinin, do të të dua përgjithmonë”, shkruhet në pusullën bashkëngjitur luleve. Nuk e dimë ende nëse Lori ka marrë ndonjë dhuratë nga Visi. Kohët e fundit çifti është përfolur për ndarje dhe ata as nuk i kanë konfirmuar e as nuk i kanë mohuar këto lajme. NOIZY Reperi i njohur Noizy na tregon se si po e kalon këtë 14 shkurt. E para dhe më kryesorja, ai na zbulon në mënyrën më epike se Dita e Shën Valentinit e ka gjetur vetëm, pa dikë në krah. Këtë e kemi kuptuar në postimin e tij të fundit në ‘ Instastory’, ku nuk duket se është shumë pro festimit të Ditës së Shën Valentinit. “Ku të mbytem unë ditën e Shën Valentinit!”, shprehet ai duke qeshur. Nuk e dimë nëse e ka zënë koka me të gjitha ato postime romantike, por të paktën nuk është larguar nga ‘ Instagrami’, siç premtoi ditën e Shën Valentinit. Reperi i njohur shqiptar, lajmëroi fansat se s’do të jetë shumë aktiv në rrjetet sociale për një kohë të pacaktuar. Noziy ka treguar edhe arsyen në një postim në ‘ Instagram’, ku shkruan se është duke punuar për një album, i dyti në karrierën e tij. “Dua t’u them që po punoj për një album që jetë CD. Në fakt, ky do të jetë Albumi im i dytë me CD. Prandaj s’do të jem shumë aktiv në rrjete sociale. Do më falenderoni më vonë gjithsesi”,- ka shkruar ai. sazhi në ‘ Insta Story’ ajo bën thirrje që të duam më shumë dhe ta shprehim hapur, ndërsa shton: “Boll i dhatë lajme vrasjeje mediave shqiptare”. Por urimi për Shën Valentin nuk mund të bëhet asnjëherë vetëm, por në çift. Si rrallëherë ajo pozon me partnerin e saj, që i mbulon fytyrën, ndërsa shkruan: “Unë dhe partneri im i vetëm në krim ju përshëndesim. Dashuria është një luftë e përditshme, por që ja vlen çdo debat dhe çdo lot për aq kohë që shpirti im kërkon për ty dhe i yti për mua”. Pavarësisht se ajo nuk e ka pranuar kurrë hapur, burime pranë “Iconstyle. al” zbuluan në shtator të 2018- s se moderatorja është në lidhje me Arbër Treskun, djaloshin me origjinë nga Mirdita. urim për të gjithë ata që e festojnë ditën e të dashuruarve. Stine shkruan se duhet të dashurosh të paktën një herë në jetë, ndërsa i drejtohet ditën e Shën Valentinit ndjekësve të tij në ‘ Instagram’ me këtë shprehje: “Lum ata/ ato që dashurojnë… Për pjesën tjetër s’kam ç’them, thjesht uroj ta gjejnë dashurinë të paktën një herë në jetë. Natën e mirë”. Ish- partnerja e këngëtarit u shpreh pak kohë më parë se, ndarja ishte zgjedhje e tij. Grazia tregoi se, ndryshe nga sa e mendonte, Stine është një baba shumë i përkushtuar. MAJK gërmojmë më shumë për të gjetur djaloshin misterioz. Ditën e Shën Valentinit, në festën e madhe të të dashuruarve, shumë prej personazheve publikë nuk kanë ngurruar të publikojnë dhuratat luksoze që kanë marrë nga të dashurit e tyre. Sikundër, personat e tjerë që Shën Valentini i ka gjetur pa dikë në krah, kanë zgjedhur një mënyrë në dukje perfekte, për t’i bërë qejfin vetes! Këngëtari i njohur Majk, ka postuar në Instagram një foto të një makine superluksoze, BMW seria 6 gt, të vitit 2018, çmimi i së cilës fillon nga 70 mijë dollarë. Epo, pikërisht me këtë në krah, ka festuar Shën Valentinin Majk- u. BABY GEE BabyGee bën më në fund publike lidhjen e saj. Këngëtarja e famshme Baby G, e cila po jeton në Londër ka bërë publike lidhjen e saj. Ajo ditën e Shën Valentinit ka postuar një fotografi në llogarinë e saj në “Instagram” ku shihet në krahët e një mashkulli, që për publikun njihet si Limi Hoti, e të njëjtën gjë e ka bërë edhe ai. Ajo shihej shumë e lumtur bashkë në një darkë më muzikë afër të dashurit të saj. Baby G së fundmi ka publikuar këngën e saj të titulluar “It’s me’. Baby G, deri më tani është deklaruar ‘ single’, por siç shihet personi në foto ia ka rrëmbyer zemrën këngëtares. Gordana nuk ka zbuluar asgjë më shumë rreth djalit, e megjithatë nuk ka harruar të etiketojë emrin e tij në Instagram. Ai quhet Lim Hoti dhe njihet edhe si miku i ngushtë i reperit Stresi. LORI HOXHA Lori Hoxha ka marrë dhuratë këtë mëngjes me një super buqetë me lule me rastin e Ditës së Shën Valentinit. Fashionista e njohur është surprizuar me rastin e Shën Valentinit, ditës së të dashuruarve dhe nëse po mendoni se autori është Visi, gaboheni. Personi që i ka dërguar këto lule të mrekullueshme është nipi i saj i vogël London BEQARË APO TË NDARË STINE Në fund të vitit të kaluar këngëtari Stine konfirmoi ndarjen nga nëna e vajzës së tij, Grazia. Pavarësisht se ky Shën Valentin e ka gjetur vetëm këngëtarin, ai ka një ROZA LATI Roza Lati është e dashuruar dhe e shfaqi në ditën e Shën Valentinit. Përmes një me- PRINTED AND DISTRIBUTED BY PRESSREADER PressReader. com + 1 604 278 4604 ORIGINAL COPY . ORIGINAL COPY . ORIGINAL COPY . ORIGINAL COPY . ORIGINAL COPY . ORIGINAL COPY COPYRIGHT AND PROTECTED BY APPLICABLE LAW

© PressReader. All rights reserved.