Panorama (Albania) : 2019-09-29

ARGETIM : 22 : 22

ARGETIM

22 PANORAMA 29 2019 E DIEL SHTATOR HORIZONTAL HORIZONTAL 1. Skuadër greke 4. Farrow aktore 6. Inicialet e Diderot 7. Është instrument me katër tela 9. Institucio­nr Autonome Lokale 12. Janë gratë e Bilbaos 14. Janë edhe ato të Bashkuara Arabe 18. Tinto, regjisot italian 19. Jetojnë si asketë 21. Këndojnë si Gëzim Mushketa 23. Jane terraca 25. Qendër mësimi 26. Këngetare e famshme shqiptare 27. Një problem kardiak 31. Ai i Kuq u hap për hebrejtë 32. Është leximi.. në shkollë 33. Në krye të masave 35. Leoni aktore 36. Ka forca speciale 37. Fare pa fe 38. Mbyll shishen 39. Është edhe ajo saudite 1. Mallarmé që qe poet francez 8. Një fjalë gratis 13. Ravel që kompozoi Bolero 14. Mund të ketë cigaresh dhe ligjesh 15. Është pjesë e dramës 16. Pak kiromanci 17. Porta pa kufij 18. Mbarojnë fare 19. Sardou dramaturg 24. Janë krimbat në grepa 25. Në kryte të masave 27. Janë trupa qiellorë 28. Fillojnë andej. 29. Jetonin në Olimp 30. Carol aktore 31. Atmosferë e shkurtër 32. Ente Informativ­e Tiranë. 33. Në kokë të nuses 34. Një inkursion me mig 36. Dokle në PS 39. Një pjesë e taktikave 41. MacPherson top model dhe aktore 42. Vala e stadiumit 43. Janë skuadrat 45. Janë katër në kitarë bas 47. Ishin ndjekës të Antistenit 49. Një pjesë e etiketës 50. Mund të jenë parabolike 20. Ëdhtë shuma e përgjithsh­me 22. Janë tituj në ekran 23. Fillojnë bukur 24. Gjysmë radari 26. Vriten nga espada 28. Është edhe ai kushtetues 29. Në krye të masave 30. Papas aktore 34. Është tokë buke 36. Chris këngtëtar 10. Killer- i i Jean Reno 11. Një pjesë e atrecaturë­s 12. Pak satanike 14. Ushtrohej një nga bukanierët 16. Ishte kaçaku 20. Grandi këngëtare italiane 21. Analkoliku... biond 22. Një pëlhurë sintetike 23. Festat pa fat 24. Është simbol ngadalësie 25. Një është edhe Dajti 8. Tregohen edhe me kuotë 10. Lidhet pa det 11. Jetojnë në kurriz të të tjerëve 13. Kevin Spacey 15. Kanë ngritur krye 16. Është intensive ne shumë ilaçe 17. Është më luftë me të keqen VERTIKAL VERTIKAL 26. Janë të lashtë 27. Janë me ngjyra si bronzi 29. Me hit në klasifikim­et diskografi­ke 30. Është i prekuri nga sindroma Down 35. Dreka pa çifte 37. Një felin shtëpie 38. Një bojë flokësh 40. Një thirrje me emra 44. Carson i fumetti- t 46. Fillojnë tatëpjetën 48. Mbyllin komentin 1. Një... card për dekoder 2. Anita këngëtare 3. Ente urbane Tiranë 4. Mund të jenë detektivët 5. Një provë zjarri 6. Inicialet e Camus 7. Unë dhe ti 8. I famshëm ai i Aleksandri­së. 9. Fillojnë aksionin 1. Smith filozof 2. Inicialt e Asimov 3. Arjen bomber holandez 4. Mund të jetë sigurie 5. Është efekti in padëshirua­r e ilaçeve 6. Mbahet për linjën 7. Janë cilësi Panorama zodiakale FILLESTAR DASHI Për të lindurit e kësaj shenje do të vijojë periudha negative, gjatë së cilës do të ndiheni nën ritmin e duhur. Edhe sa i takon nivelit fizik ndiheni të lodhur dhe kjo gjë mund të shkaktojë polemika. DEMI Keni dëshirë që të bëni një ndryshim të bujshëm në jetën tuaj. Yjet favorizojn­ë ndryshimet, punët e reja dhe ambientet ndryshe. Sa i takon dashurisë, mund të lindin situata interesant­e. BINJAKET Gjatë kësaj dite yjet do të jenë në anën tuaj sa i takon ndjenjave dhe dashurisë. Përfitoni për të organizuar diçka të bukur ose thjeshtë për të dalë nga shtëpia. Jeni në një fazë të ndjeshme rikuperimi. GAFORRJA Ka ende disa probleme që kërkojnë zgjidhje. Mundohuni që ti shtyni diskutimet për një moment më të mirë, pasi tashmë keni nevojë për qetësi dhe të mos bini pre e provokimev­e. LUANI PERGJIGJET E FJALEKRYQE­VE TE DJESHME Kjo e diel do të jetë e shkëlqyer sa i takon ndjenjave, pasi do ti përkushtoh­eni dashurisë dhe familjes. Lidhur me sferën profesiona­le, duhet të përfitoni pasi yjet janë në anën tuaj. MESATAR VIRGJERESH­A Do të jeni të mbrojtur nga yjet, si në dashuri edhe në sferën profesiona­le. Duhet veçse të jeni më të qetë dhe të mos tensionohe­ni, përballë shqetësime­ve të vogla me të cilat do të përballeni. PESHORJA Kjo e diel është mjaft pozitive, ku do të keni mundësi që të zgjidhni një problem të mbetur pezull prej kohësh. Edhe sa i takon dashurisë gjërat do të ecin mirë dhe yjet do të kenë ndikim pozitiv. AKREPI Do të ndiheni disi nervoz dhe të demoralizu­ar për shkak të problemeve në punë, ku nuk po ecni siç dëshironi. Doni të ndryshoni, por kjo gjë ndoshta nuk është e mundur dhe ndaj nuk jeni të kënaqur. SHIGJETARI Jeni një prej shenjave më të favorizuar­a nga yjet, në sajë të Mërkurit, Venusit, Diellit dhe Hënës që janë në anën tuaj dhe ju japin forcë. Emocionet pozitive janë mjaft të favorshme. BRICJAPI Kjo e diel është mjaft pozitive por në të njëjtën kohë edhe e papritur. Do të pyesni veten nëse jeni duke bërë zgjedhjet e duhura dhe nëse rrugëtimi i ndjekur prej jush është vërtetë i rëndësishë­m. STAFI Aristir Lumezi, Maringlen Kume; Etleva Delia; Bleona Metushi Alma Mile, Ada Hazizolli; Dorina Azo; Erdi Mara, Fatmir Shehu POLITIKA KRONIKA SUPLEMENTE­T & KULTURA SOCIALE RRETHET EKONOMIA BOTA FOTOGRAF SHPERNDARJ­A Cel: 0682099867, Cel: 0682099858; SEKTORI MARKETINGU­T Tel: 04 2403 207; Cel: 0682054846; UJORI Ermira Shpëtimi, Klotilda Harka; Florenc Stafa; Suela Xhonuzi; Dita e diel është e duhura për t'ia dedikuar ndjenjave. Megjithatë ju nuk i doni xhelozitë, kontrollet e tepërta dhe detyrimet. Keni nevojë për besim reciprok, pa pasur nevojë për justifikim­i. Vlasov Sulaj; Jakup Dalipi, Roland Karaj Rudin Janku, Eva Ikonomi, Genti Manelli, Erjon Ymeri. Erta Prifti, Enkelejda Gjyla, Arlon Liko PESHQIT DESIGN & LAYOUT Ju pret një ditë neutrale, gjatë së cilës do të nisë rikuperimi, i cili do të zgjasë gjatë gjithë vitit që vjen dhe që do të reflektohe­t në sferën profesiona­le. Ditët në vijim do të sjelli ndryshime pozitive. KORREKTORE: Për reklama: marketing@ panorama. com. al PRINTED AND DISTRIBUTE­D BY PRESSREADE­R PressReade­r. com + 1 604 278 4604 ORIGINAL COPY . ORIGINAL COPY . ORIGINAL COPY . ORIGINAL COPY . ORIGINAL COPY . ORIGINAL COPY COPYRIGHT AND PROTECTED BY APPLICABLE LAW

© PressReader. All rights reserved.